polskie wyksztalcenie w uk

Home Forums Nauka, szkoły, kursy, edukacja polskie wyksztalcenie w uk

This topic contains 5 replies, has 6 voices, and was last updated by  Edyta 1 year, 11 months ago.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author

alt
    Participant

weslug was liczy sie w uk polski mgr?? czy szukanie lepszej pracy to po prostu strata czasu czy mozna cos znalezc?

andree
    Participant

Wg prawa nasze wykształcenie w większości przypadków liczy się w całej Unii włączając w to UK. Jest to przyjęte specjalną umową więc nawet gdy wyjdą z UE i tak ta umowa nie przestanie obowiązywać. Mając tytuł magistra podajesz tutaj, że masz masters degree co jest dokładnie tym samym. Mając licencjat podajesz bachelors degree. Co najlepsze to typowy anglik po studiach ma tylko licencjat więc będąc magistrem jesteś lepiej wykształcony niż oni. Różnica polega na tym, że tutaj jest dość rozwinięty system rozwoju zawodowego i różnych stowarzyszeń branżowych z tym związanych. Bez przynależności do takiego stowarzyszenia w niektórych zawodach ciężko o dobrą pracę. Co do samej uznawalności to na pewno w zawodach medyczynych poza samym dyplomem trzeba powtarzac jakies egzamiany i robic praktykę tutaj na miejscu.

andzia
    Participant

Polskie wykształcenie sie liczy jak najbardziej.
    Z tego co wiem to lekarze muszą zdawać jakieś dodatkowe egzaminy ( tak słyszałam) nie wiem co z prawnikami.
    Ale resztę zawodów jak najbardziej sie liczy, z tym ze Anglicy maja 1000-ce swoich kursów i kursikow i uważają ze są one ważniejsze niż mgr.

miranda
    Participant

Liczy się. Fakt na początku trzeba udowadniać ze ma sie wiedzę dużo lepsza niż Anglicy ale da sie przetrwac

mirakel
    Participant

Jak najbardziej polskie wyksztalcenie sie liczy w uk chociaz w pracy przynajmniej na poczatku trzeba udowadniac ze duzo sie umie.

Edyta
    Participant

Jak najbardziej sie liczy.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.