Jak przesyłacie kasę z UK do Polski?

Home Forums Finanse, konta bankowe, karty Jak przesyłacie kasę z UK do Polski?

This topic contains 4 replies, has 3 voices, and was last updated by  MonaaJ 7 months ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author

MonaaJ
    Participant

Cześć!
    Jak przelewacie pieniądze z UK do Polski?

Zauważyłam, że firmy przesyłające pieniądze i banki oferują słaby kurs funta. Też się z tym spotkaliście?

Aby lepiej poznać sposoby na przelew z Wielkiej Brytanii do Polski (i odwrotnie), czy moglibyście wypełnić krótką ankietę? To tylko 8 pytań a b c.

Lepsze poznanie sposobów przelewania pieniędzy pozwoli wpłynąć na operatorów przelewów, żeby stosowane przez nich opłaty były przejrzyste, a kurs wymiany walut jak najkorzystniejszy.

Ankietę znajdziecie tu

Jeśli macie jakieś pytania, dajcie znać. Chętnie na nie odpowiem.

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
    Monika

Angelo
    Keymaster

Opcji jest wiele od zwyklego przelewu bankowego gdzie kurs wcale nie jest zly o ile sie to zrobi umiejetnie tzn nie standardowy przelew gdzie wymiana jest z funtow na euro i z euro na zlotowki wtedy tracimy podwojnie tylko jako przelew bezposredni z funtow najlepiej na funty na konto walutowe w Polsce lub z funtow na polskie konto wtedy polski bank przewalutuje to sobie po aktualnym kursie, ktory wcale nie jest zly. Minusem tej opcji jest wysoka oplata transakcyjna, ktora np w banku Barclays wynosi 15 f bez wzgledu na wysokosc przelewu, dlatego warto z tego korzystac tylko wtedy gdy przelewamy duze kwoty.

Kolejna opcja wg mnie najlepsza to kantory internetowe, ktore czesto maja nawet konta w angielskich bankach przez co nie placimy za przelew bankowy, ktory idzie z twojego konta do kantoru, gdzie mozesz dokonac wymanie z reguły po bardzo dobrym kursie i na koniec przelac te pieniadze na polskie konto w zlotowkach. Unika sie oplat transakcyjnych i wg mnie to najtanszy i najkorzystniejszy sposob na transfer pieniedzy.

Ostatnia opcja to rozne firmy zyjace z przesylow pieniedzy z anglii i czasami innych krajow do Polski. Na transferach u nich traci sie podwojnie, najpierw na kursie, ktory ma sie nijak do kursow bankow centralnych i jest duzo mniej korzystny, a po drugie na oplatach transakcyjnych, ktore sa rozne i zalezne od firm i czesto tez zalezne od wysokosci przelewu. Jedynym chyba plusem takich rowiazan jest wzglednie prostota rozwiązania.

Sa jeszcze inne opcje wykorzystujace latformy forex, itp ale to temat na inna opowiesc

Zenek
    Participant

ja wysylam przez grosik.

MonaaJ
    Participant

Angelo:
    Dzięki wielkie za info. Mój bank zawsze mi proponował kiepski kurs jak porównywałam z tym w kantorach. Zawsze wysyłasz tak samo czy najpierw porównujesz opcje?

MonaaJ
    Participant

Zenek: Grosik zawsze? Bo mają najlepszy kurs funta?

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.